Projektas „Gyvenu laisvai“

Š. m. vasario 7 d. (antradienį) projekto „Gyvenu laisvai!“ kūrybinėje dirbtuvėje Pagirių gimnazijoje Vilniaus rajono komanda „Žingsnis“ išlaisvino savo kūrybiškumą, atskleidė savo talentus ir kvietė geriau pažinti gimtojo krašto istoriją, kultūrą, žmones. Kaip tai daryti, jaunuoliai pasiūlė net penkias savo sugalvotas idėjas.

Renginyje dalyvavo ir jaunimo idėjas išsamiau pakomentavo, aptarė Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Kornelijus Platelis, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir žurnalistas, Nepriklausomybės akto signataras Rimvydas Valatka.
Skirtingų tautų kultūrą atskleidė per šokius, dainas.
Pajausti praeitį.
Išsiaiškinti gyvenvietės istoriją.
Pagirių jaunimas taip pat kvietė geriau pažinti nykstančios totorių tautos unikalumą ir pristatė stilizuotą jos liaudies dainą.
Pagiriuose gyvena, dirba ir kuria įvairių tautybių žmonės, tačiau didžiąją jų dalį sudaro lietuviai ir lenkai. Siekdami paskatinti šių tautų geresnį pažinimą, bendravimą, jaunuoliai surengė ir nufilmavo viešą akciją „Pynė“.
Kiekvienas išreiškė nuomonę.
Pristačius visas idėjas, renginio dalyviai plojimais ar palaikymo šūksniais išreiškė savo simpatijas ir išrinko tris idėjas, kurios jiems labiausiai patiko.
Susirinkusieji labai aiškiai parodė, kad palaiko skirtingų tautų šokio ir pojūčių teatro idėjas. Trečiąją idėją išrinkti buvo kiek sunkiau. Galiausiai, po kelių balsavimų, paaiškėjo, kad daugelį taip pat sužavėjo sumanymas per muziką, dainą, pažvelgti į totorių kultūrą.

PAMOKŲ LAIKAS

NUORODOS