Nevėlu dalintis įspūdžiais

Rugpjūčio 25-31 dienomis vyko projekto „Gyvenu laisvai“ kino akademija. Jos metu mokiniai iš įvairiausių Lietuvos miestų kartu su režisieriais Vytautu V. Landsbergiu, Ramune Rakauskaite ir operatoriumi, montuotoju Povilu Baltinu sukūrė 12-os minučių filmą apie Sausio 13-ąją.
Nors kino akademijoje dalyvavo paaugliai iš skirtingų miestų (Vilniaus, Šalčininkų, Visagino, Klaipėdos, Kauno ir Biržų), visi maloniai bendravo tarpusavy, kartu kūrė. „Man stovykla labiausiai patiko dėl žmonių, turinčių skirtingus interesus. Su jais susipažinus praplėčiau akiratį ir tapau tolerantiškesnė“, – dalinasi įspūdžiais Raminta Slavinskaitė.
Pagrindinis akademijos tikslas buvo prisiminti Sausio 13-osios įvykius ir apie tai sukurti filmą. Kad mokiniai geriau suprastų, kas įvyko tą naktį, jie žiūrėjo filmus, važiavo į „Lietuvos radijo ir televizijos studiją“, susitiko su liudininkais: LRT žurnaliste Egle Bučelyte ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku prof. Vytautu Landsbergiu. Buvo rengiamos laboratorijos, kurių metu dalyviai įsijausdavo į skirtingus vaidmenis, stengdavosi kuriam laikui atsikratyti savo tapatybės, kad pasijustų taip, kaip jų personažai. „Dalyvavimas ,,Kino Akademijoje“ man buvo vienas ryškiausių šios vasaros įvykių. Bendravimas ir bendradarbiavimas su režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu paliko neišdildomą įspūdį, jo rodomi filmai ir dalinimasis patirtimi bei rengiamos teatrinės laboratorijos padėjo išlaisvinti, režisieriaus žodžiais, ,,susikaupusius skaudulius“, atvėrė platesnius mąstymo horizontus ir suteikė savo bei kitų žmonių gyvenimo pažinimo džiaugsmą“, – bendradarbiavimu su Vytautu V. Landsbergiu džiaugiasi Estela Marcinkevičiūtė. „Mano įspūdžiai po stovyklos yra neapsakomi. Tai buvo puikus užtaisas naujai mokslo pradžiai. Labiausiai ,,Kino akademijoje“ patiko psichologinės laboratorijos, išvyka į ,,Lietuvos radijo ir televizijos studiją“, kur mūsų laukė įdomus pokalbis su laidų vedėja Egle Bučelyte, labai didelį įspūdį paliko pokalbis su Vytautu Landsbergiu“, – pasakoja Kornelija Kuckailytė.
Dalyviai galėjo prisidėti prie filmo kūrimo arba tiesiog stebėti viską iš šalies. Kartu su režisieriais mokiniai kūrė scenarijų, mąstė, kokia forma išreikšti savo mintis. Iš pradžių ketinę kurti vaidybinį filmą, vėliau jaunuoliai persigalvojo ir nusprendė ne vaidinti, bet patys atsiverti prieš kamerą, išsakyti savo mintis. „Labai daug naujo sužinojau apie aktorystę, nebuvau susipažinusi su užkulisiais, visu darbu iki filmo“, – sako Raminta Slavinskaitė.
Kino akademijos dalyvių sukurtas filmas jau netrukus turėtų pasirodyti „Gyvenu laisvai“ projekto ,,Youtube“ kanale.
IIGf kl. mokinė Agata Parvicka

PAMOKŲ LAIKAS

NUORODOS