„Knygų Kalėdos“ | Vilniaus r. Pagirių gimnazija

„Knygų Kalėdos“

2016-ieji – Bibliotekų metai. Jie paskatino pagalvoti apie bibliotekų ir skaitymo svarbą kiekvienam iš mūsų.
Gruodžio 16 d. bibliotekos darbuotojos kartu su ketvirtų klasių mokytojomis surengė akcijos „Knygų Kalėdos“ renginį „Pasiklydusios pasakos“.
Ketvirtų klasių mokiniai kartu su bibliotekininkėmis ėjo į pamokas pas antrokus ir trečiokus ir vaidino pasakas, kurias mokiniai turėjo atspėti. Buvo suvaidintos pasakos „Dangus griūva“, „Grybų karas“, „Raudonkepuraitė“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Kaip vilkas uodegą prišalo“ ir dar keletą ištraukų iš žinomų pasakų.
Po apsilankymo pas antrokus ir trečiokus, prasidėjo pagrindinė renginio dalis pirmokams. Tai tradicinis kalėdinis renginys, kada pirmokams įteikiami jaunojo skaitytojo pasai.
Aktų salės scenoje pasirodė visi ketvirtokai, persirengę pasakų personažais ir dar kartą suvaidino visas pasakas. Pirmokai buvo suskirstyti grupėmis ir kiekviena grupė turėjo spėti iš kokios pasakos atkeliavo veikėjai.
Po pasakų spėjimo pirmokams buvo įteikti jaunojo skaitytojo pasai, kuriuose skaitytojai galės visus metus rinkti žaismingus antspaudus už perskaitytas knygas.
Antra renginio dalis buvo kūrybinė. Visi vaikai buvo suskirstyti į grupes ir ant didelių popieriaus lakštų piešė pasakas. Ant kiekvieno popieriaus lakšto buvo priklijuoti skirtingi pasakų veikėjai. Vaikai turėjo pagalvoti kokias žino pasakas su tuo veikėju ir nuspręsti kokią pasaką jie pieš. Vaikai piešė pasaką su dideliu įkvėpimu ir žavėjo savo kūrybiškais piešiniais ir žaisminga nuotaika. Tai buvo akivaizdus įrodymas kokios svarbios yra vaikų gyvenime pasakos, kaip svarbu kuo daugiau jų skaityti, praturtinti vidinį pasaulį, lavinti fantaziją ir kūrybingumą.
Po pasakų piešimo klasės įteikė bibliotekai dovanas – knygas, taip prisijungdamos prie prasmingos akcijos visoje Lietuvoje „Knygų Kalėdos“.