Comenius Pagiriuose- Lipsko mokinių viešnagė Lietuvoje

2010 m. gegužės 12-22 dienomis mūsų gimnazijoje viešėjo  svečiai iš Lenkijos Lipsko Jono Pauliaus II pogimnazinės mokyklos. 20 mokinių ir 4 mokytojai atvyko pas mus pagal Comenius projektą „ Kelionės praeities takais veda į draugystę“. Stengiamės, kad mūsų svečiai galėtų kuo daugiau pamatyti ir kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą, todėl viešėjimo programa buvo įtempta. Per dešimt dienų mūsų svečiai aplankė Vilnių, Trakus, Kernavę, Kėdainius bei Pagirių apylinkes. Dalyvavo tautodailės užsiėmimuose. Kartu su mūsų gimnazijos mokiniais aktyviai dalyvavo istorijos, matematikos, muzikos, anglų ir lenkų kalbų pamokose. Taip pat lankė lietuvių kalbos pamokas ir noriai mokėsi lietuvių klabos. Vakarais jaunimas organizuodavo  integracinius susitikimus ir popietes, kuomet bendrai buvo piešiami  plakatai, kuriami  susitikimų dienoraščiai, nuotraukų albumai ir filmai. Lietuvos-Lenkijos draugystei įamžinti prie gimnazijos iškilmingai pasodinome draugystės ąžuolą. Po ąžuolo šaknimis palikome  simbolinį laišką ateinančioms kartoms.  Pavargę, bet kupini  įspūdžių net nepastebėjome, kaip prabėgo  dienos. Išsiskirti buvo labai sunku, nes mokiniai ir mokytojai labai susidraugavo. Tik mintis, kad netrukus vėl susitiksime, šį kartą Lipske, suteikė vilties, kad  išsiskiriame neilgam.. Esame dėkingi Europos komisijos programai „Mokimasis per visą gyvenimą“ ir Comenius partnerisčių programai, kad turėjome tokią puikią galimybę surasti draugus ir mokyklos partnerius  kaimyninėje Lenkijoje. Tikimės, kad mūsų partnerystė nenutruks pasibaigus projektui, o peraugs į ilgalaikį bendradarbiavimą.

PAMOKŲ LAIKAS

NUORODOS