Comenius Pagiriuose- Draugystė suartina žmones

Draugystė suartina žmones

 

Š.m. kovo 23 d. – balandžio 1 d. Pagirių gimnazijoje viešėjo Lenkijos Lipsko Jono-Pauliaus II pogimnazinės mokyklos mokiniai. Tai jau ketvirtas mūsų mokyklų susitikimas ir antras draugų iš Lenkijos vizitas Lietuvoje. Mūsų mokyklos dalyvauja COMENIUS partnerysčių projekte „Kelionės praeities takais veda į draugystę“, kuris suteikė mums galimybę draugauti, bendrauti  ir bendradarbiauti.

20 mokinių ir 3 mokytojų grupė iš Lipsko Lietuvoje praleido 10 dienų, tačiau laikas prabėgo labai greitai. Parengėme svečiams  įdomią ir turiningą veiklos  programą. Didžiulį įspūdį paliko kelionės į gražiausias Lietuvos vietoves, tačiau jau tapo gera tradicija pažintį su Lietuva pradėti pasivaikščiojimu jaukiomis  Vilniaus senamiesčio gatvelėmis. Be to, turėjome galimybę  pasigrožėti  įspūdingu Pažaislio vienuolyno  kompleksu, laikomu Lietuvos baroko perlu. Aplankėme Kauną, Druskininkus ir Trakus. Ekskursijos buvo įdomios ir pažintinės ne tik svečiams, bet ir Pagirių jaunimui.

Mūsų bendravimas neapsiribojo vien išvykomis: ekskursijas po šalį stengėmės suderinti su mokymusi. Draugai iš Lenkijos, dalyvavo mūsų matematikos, fizikos, istorijos, informacinių technologijų, chemijos pamokose. Anglų kalbos žinios buvo tobulinamos  ne tik pamokų metu, tai buvo viena iš jaunimo bendravimo kalbų. Džiugu, kad mokiniai iš Lenkijos labai noriai mokėsi lietuvių kalbos. Mokytoja Alina Ponamariova kartu su mokiniais vedė integruotas  lietuvių kalbos pamokas. Svečiai mokėsi naujų žodžių, atliko įvairių užduočių, kartu su mūsų mokiniais šoko tradicinius lietuvių liaudies ratelius, žaidė žaidimus, mokėsi dainos „Mūsų dienos kaip šventė“, kuri tapo mūsų draugystės himnu.

Lenkų kalbos mokytoja Jolanta Lembovič- Kozlovskienė ir lietuvių kalbų mokytoja Alina Ponamariova  vieną iš popiečių pasiūlė praleisti  literatūriniame renginyje, skirtame Česlovo Milošo 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Pirmojo (2010 m.) lenkų grupės vizito metu svečiai apsilankė Česlovo Milošo gimtinėje Šateiniuose (netoli Kėdainių) ir gražioje Nevėžio upės pakrantėje lenkų ir lietuvių kalbomis deklamavo poeto eiles. Siekdami tęsti šią gražią tradiciją mokytojos kartu IVGf klasės mokiniais dviem kalbomis pristatė literatūrinę kompoziciją „Česlovas Milošas – Nobelio premijos laureatas, Lietuvos žemės sūnus“

Vakarais jaunimas ilgai nenorėjo išsiskirti. Laiką leido bendraudami, bendrai muzikuodami. Vyko ir sporto rungtynės. Tačiau krepšinis ne itin  viliojo draugus iš Lenkijos, jiems įdomiau buvo lankytis  pramoginių  šokių pamokėlėse, kurias vedė šokių būrelio vadovė Laima Ivanec. Gimnazijos šokių kolektyvas „Džiangas“ keletą vakarų  noriai šokdino svečius iš Lenkijos bei pristatė savo koncertinę programėlę.
Kiekvieną bendrai praleistą akimirką stengėmės įamžinti. Mokiniai padarė labai daug nuotraukų. Išrinkę geriausias nuotraukas, vaikinai sukūrė filmą, kuris buvo parodytas iškilmingos atsisveikinimo vakarienės  metu.  Atsisveikinimo vakarą skambėjo daug šiltų žodžių apie  tai, kaip bendroji veikla suartino mus. Skambėjo eilės, dainos, lenkų grupė pasidalino su mumis savo įspūdžiais, padėkojo už viešnagę.

Atsisveikindami ilgai stovėjome apsikabinę,  dainavome, ne vienam iš mūsų nuriedėjo ašarėlė. Per dvejus bendradarbiavimo metus jaunimas ir mokytojai labai susidraugavo. Sunku įsivaizduoti, kad pasibaigus projektui, pasibaigs ir draugystė. Ir visai nesvarbu, kad mus skiria šimtai kilometrų, mūsų širdis sieja bendri prisiminimai ir viltis, kad dar susitiksime. Draugai pažadėjo bendrauti  internetu. Projektas taip pat bus tęsiamas eTwnning portale.

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimų mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už  jame pateikiamos informacijos naudojimą.

PAMOKŲ LAIKAS

NUORODOS