Comenius Londone (Didžioji Britanija)

Begalinis troškimas tobulėti ir truputėlis sėkmės

Mūsų gimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Ina Šimkienė dalijasi įspūdžiais iš Didžiosios Britanijos, kurioje jai teko laimė tobulinti savo profesinius įgūdžius bei semtis patirties iš labiau patyrusių užsienio kolegų

Šių metų balandžio 19-30 dienomis dalyvavau dviejų savaičių trukmės kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Metodologija ir Kalbos Tobulinimas 21 ame amžiuje“ („Methodology and Language Enhancement for the 21st Century“) .Apie Comenius Mokymosi visą gyvenimą programą pirmą kartą išgirdau dar studijuodama Vilniaus universitete. Perskaičiusi SMPF tinklalapyje apie švietimo mainų paramos fondo finansuojamus kursus nusprendžiau pamėginti. Užpildžiau paraišką, išsiunčiau ir po poros mėnesių sužinojau esanti viena iš 22 laimingųjų, gavusių Europos Sąjungos dotaciją. Aš pasirinkau Excel English kalbų mokyklą detaliai išstudijavusi jų siūlomų kursų aprašą, na, o tai kad ši mokykla Londone, Jungtinės Karalystės sostinėje, kurią visada svajojau aplankyti, tik sutvirtino mano pasirinkimą.

Gyvenau Muswell Hill‘e, šiaurinėje Londono dalyje. Mano nuomone, tai vienas nuostabiausių ir saugiausių Londono rajonų, pasižymintis mažo miestelio atmosfera ir gausus nuosavų namų bei parkų (Alexandros, Queen‘s Wood‘o parkai). Aš buvau apgyvendinta puikių, draugiškų žmonių šeimoje. Vakarais dažnai kalbėdavomės įvairiomis temomis, ieškojome panašumų ir skirtumų lygindami abiejų šalių realijas, kultūrą, politinį gyvenimą.

Mokykla vykdė socialinę programą, kurios metu aplankėme keletą įžymių Londono vietų, tokių kaip Hampstead‘o parkas, Leicester‘io bei Trafalgar‘o aikštės, Madam Tiuso muziejų, Piccadilly circus‘o gatvių sankryžą ir Maritime Greenwich‘o observatoriją. Savarankiškai susipažinau su kultūrinėmis ir istorinėmis įžymybėmis tokiomis kaip Parlamento Rūmai,Westminster Abbey vienuolynu, St.Paul‘o katedra, The Tower tiltu, London‘o akies apžvalgos ratu bei Karališkąja rezidencija Buckingham‘o rūmais, kur stebėjau keičiantis karalienės garbės sargybą.

Kursų metu išgirdau nemažai naujų idėjų ir būdų, kaip pagyvinti mokymosi procesą ir padaryti jį patrauklesnį mokiniams. Aktyvių mokymo metodų: darbo grupėse, porose, diskusijų bei dialogų dėka veikla buvo įdomi bei turininga; gavau daug padalomosios medžiagos, nuorodų, kurių pagalba galėsiu vėliau semtis žinių internete. Kursai atgaivino ir patobulino mano profesinius įgūdžius, sustiprino mano asmeninę motyvaciją, kuri yra būtina mokant vaikus užsienio kalbos. Pasidalijome gerąja patirtimi ir sukaupta informacija su kolegomis iš Excel English kalbų mokyklos, pasisėmiau naujų, aktualių žinių bei išklausiau naudingų metodinių rekomendacijų, kurias jau dabar sėkmingai taikau savo pedagoginiame darbe.

Mano sėkmė paskatino kolegas teikti paraiškas ir dalyvauti  Mokymosi visą gyvenimą programoje bei siekti profesinio tobulėjimo. Norėčiau padrąsinti visus mūsų rajono mokytojus-nenurimkite, siekite žinių, siekite naujovių, aukite ir tobulėkite. Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas siūlo unikalias galimybes-labai norėkite, mėginkite-ir jums būtinai pasiseks jomis pasinaudoti.