Comenius Lipske (Lenkija)

2010-2011 metais Vilniaus r. Pagirių gimnazija dalyvauja Comenius projekte. Comenius projektai yra edukacijos ir kultūros programos „Mokymasis visą gyvenimą“ dalis. Šio projekto dėka susipažinome su Lenkijos Lipsko miestelio Jono Pauliaus II pogimnazine mokykla. Pažintis ir tolimesnis bendradarbiavimas paskatino lenkų ir lietuvių mokinius dalyvauti Comenius partnerystėje, kurią bendru susitarimu pavadinome „Kelionės praeities takais veda į draugystę“.

Šių metų kovo 22-31 dienomis dvidešimt mūsų gimnazijos mokinių ir keturi mokytojai viešėjo Lenkijos Lipsko miestelyje. Pagrindinis šio pobūvio tikslas- skatinti abiejų šalių jaunimo norą susipažinti, bendrauti, bendradarbiauti, suteikti galimybę pažinti kitą kraštą, pristatyti savo šalį. Džiaugiamės, kad mūsų partneriai labai susidomėjo lietuvių kalba, kurios pradėjo mokytis dar prieš mūsų atvykimą. Vieną iš vizito dienų būtent ir buvo skirta lietuvių kalbai, kuomet per žaidimus, įdomias užduotėles stengėmės savo draugams (o jų pakaitomis dalyvavo net keletas grupių) padėti sudaryti svarbiausių lietuviškų žodžių, posakių žodynėlį. Be abejo, neišdildomą įspūdį mums paliko kelionės į Varšuvą, Pavyslio kraštą, Lipsko apylinkes. Mus pakerėjo šio krašto grožis, žmonių svetingumas, nuoširdumas. Savo kiekvienos dienos įspūdžius mes ir mūsų lenkų draugai surašėme pobūvio dienoraštyje, o tai, ką mums pavyko nuveikti, atspindi bendrai parengtuose plakatuose, nuotraukų prezentacijose. Toks glaudus bendradarbiavimas labai suartino, ir jau nekantriai laukiame šių metų gegužės mėnesį į Lietuvą atvyksiančių mūsų draugų iš Lipsko.

 

PAMOKŲ LAIKAS

NUORODOS