BIBLIOTEKOS RENGINIAI

2017/2018 m.m. informacija ruošiama.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2014

Pagirių gimnazijos biblioteka jau trečius metus iš eilės organizuoja Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius. Šiaurės šalių bibliotekos savaitės renginiai – tai senų pasakojimo, skaitymo balsu tradicijų prisiminimas.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tamsiausiu metų laiku, kai trūksta saulės, lauke šalta, o vakarai tamsūs ir ilgi, kviečiame ne tik vaikus, bet ir tėvelius kartu su vaikais skaityti knygas. Skaitymas balsu suartina šeimos narius, skatina vaikų teigiamą požiūrį į knygas.

Šių metų „Šiaurės šalių bibliotekos savaitės“ bendra tema visose šalyse – Troliai Mumiai. Pasirinktą temą lėmė tai, kad šiemet švenčiamos Trolių Mumių autorės, Tuvės Janson,  100-osios gimimo metinės.

Lapkričio 11-18 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse pamokose, kurias vedė bibliotekos vedėja M. Pieškuvienė. Pamokose skaitytojai sužinojo apie rašytojos Tuvės Janson gyvenimą ir kūrybą, Trolių Mumių sukūrimo istoriją. Pasakojimai apie rašytoją ir jos kūrybą buvo paįvairinti  rašytojos nuotraukomis, iliustracijomis. Vaikams buvo perskaitytos ištraukos iš knygų apie Trolius 2Mumius, rodomi animaciniai filmai, o vėliau gavo užduotis – nupiešti tai, kas labiausiai patiko skaitant ištrauką bei žiūrint animacinį filmą ir pagalvoti koks personažas ir kodėl labiausiai patiko. Piešinukai netrukus papuošė gimnazijos koridoriaus sienas – surengta paroda „Trolių Mumių pasaulis“.

Stebint vaikų dalyvavimą renginiuose, buvo žavinga matyti vaikų smalsias akis, kūrybiškus piešinukus, išgirsti įvairiausių netikėtų klausimų, o knygos  apie Trolius Mumius labai greitai dingo iš bibliotekos lentynų.

***

Pagirių gimnazijos biblioteka šiemet pirmą kartą šventė Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Šio projekto, apjungiančio Baltijos ir Šiaurės šalis, tikslas yra populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius. Lietuvoje Šiaurės šalių savaitė švenčiama jau penkioliktą kartą. Pagrindinė projekto koncepcija paprasta: kai į mūsų šalis ateina tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygas.

3Kiekvienais metais yra siūlomos skirtingos temos ir atrenkami Šiaurės šalių kūriniai, skirti skaityti balsu. 2012 metų tema – „Įvairialypė Šiaurė“, kviečianti diskutuoti, kalbėti apie žmonių daugialypiškumą, kultūrų įvairovę, toleranciją ir buvimą kartu. Lapkričio 12d. – didžioji skaitymo diena, nuo kurios prasideda skaitymai, kultūriniai renginiai bibliotekose ir tęsiasi visą savaitę.

Lapkričio 12 dieną Pagirių gimnazijos aktų salėje grojo muzika, rinkosi žiūrovai, o užkulisiuose bibliotekininkės grimavo jaunuosius aktorius… Šventė prasidėjo spektakliu „Peliukas – lipiukas Klasas“.  Sektaklyje „Peliukas – lipiukas Klasas“ ( pagal Thornbjorn Egner knygos ištrauką „Peliukas – lipiukas Klasas“ ) vaidino 5-6 klasių mokiniai. Tai pamokanti istorija, kaip mes turime būti geri ir padėti vieni kitiems nelaimėje, net ir personažai, kuriuos laikome blogais, viduje gali būti geri.

Lapkričio 14 d. bibliotekininkės kvietė vyresniuosius skaitytojus, mokytojus pasiklausyti ištraukų iš švedų futbolininko Zlatano Ibrahimovičiaus knygos „Aš esu Zlatanas Ibrahimovičius“. Skaitoma buvo sporto salėje kartu su Pagirių gimnazijos krepšininkais. Pertraukos tarp kėlinių buvo ilgesnės nei tradiciškai, tačiau krepšininkai neprarado sportinio entuziazmo. Ištraukas iš knygos skaitė vyresnių klasių moksleiviai. Tekstas labai atitiko šių metų tematiką, nes paliečia tolerancijos, tapatybės, daugiakultūriškumo problemas, su kuriomis susiduria imigrantai. Tai pasakojimas apie Švedijoje gyvenantį ir žvaigžde tampantį berniuką. Nepaisant nepritekliaus ir tai, kad jam ypač buvo sunku prisitaikyti švedų bendruomenėje, Zlatanas tampa futbolo superžvaigžde.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai – tai senų pasakojimo, skaitymo balsu tradicijų prisiminimas, labai tinkantis ilgiems, tamsiems vakarams. Skaitymas balsu taip pat skatina domėjimąsi knygomis, teigiamai nuteikia vaikus. Tikimės, kad Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skaitymai taps gimnazijoje gražia tradicija.

Parengė bibliotekininkė Miglė Pieškuvienė

***

2011 m. vykę renginiai

Šiaurės (Skandinavijos) ir Baltijos šalių bibliotekose lapkričio mėnesį jau 14 -ą kartą tradiciškai buvo pažymėta Šiaurės šalių bibliotekos savaitė. Bibliotekose buvo rengiami kultūriniai renginiai, suteikiantys progą susipažinti su Baltijos ir Šiaurės šalių kultūra ir literatūra.

Lapkričio 14-30 d. gimnazijos bibliotekoje vyko renginių ciklas „Šviesos ir žodžio šventė“, kuriuos gruodžio mėnesį pratęsė Advento popietės. Šio renginio ciklas buvo daugiau supažindinti  gimnazijos bendruomenę su Šiaurės šalių literatūra, atgaivinti pasakojimų tradicijas, praleisti turiningai laiką.

Aktyviausiai renginyje dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Bibliotekos skaitykloje prie uždegtų žvakučių skaitėme Skandinavijos rašytojų kūrinių ištraukas, kalbėjome apie šias šalis, žiūrėjome animacinius filmus.“Karlsonas“ ir „Pepė Ilgakojinė“. Vyresniems moksleiviams buvo parodyti filmai: „Nereikalingi žmonės“, „Knygnešys“, „Amaya“.

Gruodžio 12 d. bibliotekoje buvo surengta Advento vainikų ir kalėdinių puokščių  paroda „Kalėdų belaukiant“. Ši paroda iki pat metų pabaigos džiugino bibliotekos lankytojus ir darbuotojus, vertė pamąstyti apie Advento laikotarpio prasmę, Advento vainiko kilmę ir reikšmę. Aktyvaiusi dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais.

Gruodžio 22 d. skaitykloje vyko Advento popietė mokytojams, kurioje vyravo šilta šventės laukimo nuotaika, buvo perskaityta išmintingų minčių, pasakyta gražių palinkėjimų. Vakarą užbaigė įspūdingo filmo „Operos fantomas“ peržiūra.